Odkurzacz ELECTROLUX CEALLFLDB
Odkurzacze workowe

Czy nadal warto zakupić odkurzacz workowy?

Odkurzacz to podstawowy sprzęt, który jest obecny w każdym praktycznie gospodarstwie domowym. Aktualnie, w sprzedaży dostępnych jest wiele różnych modeli odkurzaczy. Wybierając odkurzacz najczęściej wahamy się pomiędzy tradycyjnym odkurzaczem workowym i jego bezworkowym odpowiednikiem. Odkurzacze pozbawione worka są uznawane za bardziej ekonomiczne w eksploatacji, ale czy rzeczywiście są lepsze? W jakich wypadkach lepiej jest jednak postawić na odkurzacz workowy?

Odkurzacz workowy – lepsza higiena, większa moc i wydajność

Odkurzacze workowe to tradycyjne urządzenia sprzątające. Są one obecne w sprzedaży od wielu lat i, wbrew pozorom, nadal cieszą się dużą popularnością użytkowników. Nie ma tutaj większego znaczenia, że niezbędne jest regularne kupowanie do nich worków jednorazowych na zanieczyszczenia. Odkurzacze workowe są nadal bardzo często kupowane jako podstawowy sprzęt sprzątający do naszych domów i mieszkań. Ich główną zaletą jest bowiem lepsza higiena pracy oraz lepsze zatrzymywanie w swoim wnętrzu zanieczyszczeń. Warto bowiem wiedzieć, że obecny w odkurzaczu worek na nieczystości służy nie tylko do zatrzymywania kurzu, ale także pełni dodatkową rolę filtra, który nie pozwala brudowi na przedostanie się na zewnątrz urządzenia. Z tego właśnie względu odkurzacze workowe są sprzętem rekomendowanym dla osób wrażliwych na kurz, a w szczególności dla alergików. Odkurzacze workowe charakteryzują się także zwykle większą mocą ssącą, co pozwala na znacznie bardziej wydajne sprzątanie i lepsze odkurzanie czyszczonych powierzchni.

Odkurzacz tradycyjny ELECTROLUX CEALLFLDB

Odkurzacze workowe – czy rzeczywiście są droższe w eksploatacji?

Powszechna opinia, przez którą wielu z nas początkowo odrzuca zakup odkurzacza workowego, głosi, że koszt jego utrzymania jest znacznie wyższy niż odkurzacza pozbawionego worka. Nie jest to jednak do końca prawda, gdyż warto mieć na uwadze, że worek wyrzucamy dopiero po jego zapełnieniu, co w zależności od wielkości naszego mieszkania, może mieć miejsce nawet po kilku miesiącach regularnego użytkowania sprzętu. Koszt jego utrzymania nie jest więc tak duży, jakby się to początkowo wydawało. Korzyścią jest natomiast koszt zakupu odkurzacza workowego. Takie modele są bowiem z reguły znacznie tańsze niż nowocześniejsze odkurzacze bezworkowe.

 

Odkurzacz workowy ELECTROLUX ULTRASILENCER ZEN USALLERGY

 

Szczególnie wartym polecenia modelem odkurzacza workowego jest Electrolux CEALLFLDB, sprzęt o wysokiej mocy 1500 W i bardzo atrakcyjnej cenie. Jeśli natomiast poszukujemy odkurzacza o niskiej wadze i niewielkich rozmiarach, zainteresujmy się modelem Samsung VCC54U1V33, który dobrze sprawdzi się do odkurzania mniejszych powierzchni. Dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój podczas sprzątania doskonałym wyborem będą z kolei ciche odkurzacze Electrolux z serii Ultrasilencer Zen, z których model USALLERGY z pewnością docenią także osoby wrażliwe na kurz i zanieczyszczenia oraz alergicy. Jak widać, odkurzacze workowe także mają swoje zalety i w niektórych wypadkach znacznie bardziej opłaca się postawić właśnie na nie.

komentarz

  1. Zofia

    26 listopada 2017 na 12:35

    Bardzo sobie chwalę odkurzacz workowy mam dodatkowy filtr hepa 13 i widzę różnicę w powietrzu po odkurzaniu. Moja teściowa ma bez workowy, ale moim zdaniem nie wystarczy tylko wyrzucić nieczystości z pojemnika jednak za każdym razem warto przemyć i to akurat bywa uciążliwe dlatego pozostaje przy tradycyjnym workowym tym bardziej, że obecnie worki są tanie.

Dodaj komentarz

Facebook