Odkurzacz piorący ZELMER ZVC762SP
Odkurzacze piorące

Czy warto kupić odkurzacz piorący?

Odkurzacz piorący to bardzo praktyczny i użyteczny sprzęt, który przyda się w każdym gospodarstwie domowym. Jeśli więc mamy w domu wykładziny, dywany oraz meble tapicerowane, które są szczególnie narażone na zabrudzenia, warto jest rozważyć jego zakup. Dlaczego warto mieć go w swoim domu? Tego dowiesz się z treści niniejszego artykułu.

Odkurzacz piorący – gdzie się sprawdzi?

Odkurzacz piorący to zaawansowany sprzęt sprzątający, dzięki któremu mamy możliwość nie tylko dokładnego odkurzenia dywanów i podłóg, ale przede wszystkim umycia na mokro wykładzin i tapicerek. Jego posianie w swoim domu oznacza więc oszczędność pieniędzy, nie musimy bowiem zlecać mycia dywanów firmie sprzątającej, gdyż prace te wykonamy samodzielnie, w dogodnym dla nas momencie. Ma to szczególne znacznie także w przypadku osób, które posiadają w domu małe dzieci czy zwierzęta domowe, gdyż w takim wypadku dywany i wykładziny są szczególnie narażone na zabrudzenia. Zalety posiadania odkurzacza piorącego z pewnością docenią także osoby, które kochają czystość i lubią przebywać w estetycznym otoczeniu.

Odkurzacz piorący to także sprzęt, który pozwala na odkurzanie na sucho, dzięki temu nie musimy już trzymać w domu „zwykłego” odkurzacza. Oznacza to oszczędność miejsca i pieniędzy, jakie przeznaczamy na zakup sprzętu do sprzątania. Wreszcie, odkurzacz piorący to niezbędny sprzęt w dużych domach, z dużą ilością dywanów. Pozwala on bowiem na szybkie i sprawne wyczyszczenie domowych powierzchni i cieszenie się czystym oraz schludnym otoczeniem.

Odkurzacz piorący a odkurzacz wodny – czym się od siebie różnią?

Odkurzacz piorący i odkurzacz wodny to wbrew pozorom, nie jedno i to samo. Odkurzacz piorący to bowiem sprzęt bardziej uniwersalny. Jest on wyposażony z dwa pojemniki, w jednym z nich znajduje się woda z dodatkiem detergentu myjącego, a do drugiego trafia brudna woda zasysana z czyszczonej wykładziny. Odkurzacz piorący wytwarza pianę, która myje zbrudzoną powierzchnię, a następnie trafia do pojemnika, dzięki czemu nie miesza się ona z czystą wodą używaną do mycia. Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej wydajne i higieniczne. Dlatego decydując się na zakup odkurzacza, wybierzmy odkurzacz piorący, gdyż jest to sprzęt, z którego będziemy zdecydowanie bardziej zadowoleni na dłuższą metę.

Jaki model odkurzacza piorącego jest wart polecenia? Zastanawiając się nad zakupem odkurzacza piorącego warto wziąć pod uwagę szczególnie sprzęt marki Zelmer Aquawelt Plus ZVC762SP. Charakteryzuje się on bowiem niewielkim, kompaktowym rozmiarem i nowoczesnym wyglądem. Umożliwia sprzątanie zarówno na sucho, jak i na mokro oraz pranie dywanów i tapicerek meblowych. Jego zaletą jest także praca w trybie workowym i bezworkowym, dzięki czemu jest to uniwersalny sprzęt sprzątający i piorący, który sprawdzi się w każdym domu.

Dodaj komentarz

Facebook