Odkurzacze bezprzewodowe, Odkurzacze bezworkowe

Czy warto zainwestować w odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe są urządzeniami nieco mniej popularnymi od tradycyjnych odkurzaczy. Oferują jednak pewne bardzo praktyczne funkcje, dzięki którym w niektórych przypadkach ich wybór okazuje się zdecydowanie bardziej opłacalny. Odkurzacz pionowy zajmuje bowiem mniej miejsca, nie posiada rury, a większość jego modeli pracuje także bezprzewodowo, bez kabla.

Czy zakup odkurzacza pionowego jest dobrym pomysłem i dlaczego warto postawić właśnie na niego?

Odkurzacz pionowy – urządzenie idealne do przechowywania

Odkurzacz pionowy został tak zaprojektowany, by zajmował jak najmniej miejsca. Będzie więc doskonałym wyborem do domów i mieszkań, w których nie mamy zbyt dużo przestrzeni na przechowywanie sprzętu sprzątającego o większych rozmiarach. Odkurzacz pionowy bez problemu zmieści się bowiem w każdej szafie oraz w schowku i nie zajmie przy tym tak dużo wolnego miejsca, co jego tradycyjne odpowiedniki.

Większość dostępnych w sprzedaży odkurzaczy pionowych to także urządzenia o nowoczesnym i przyjemnym dla oka wyglądzie, dzięki czemu możemy je przechowywać także w widocznym kącie naszego mieszkania. Ich pionowa konstrukcja pozwala bowiem na zmieszczenie odkurzacza w każdym praktycznie miejscu w naszym domu. Dobrym przykładem odkurzacza o nowoczesnym i estetycznym designie jest np. bardzo udany model BOSCH BCH 6ATH18.

BOSCH BCH 6ATH18

Odkurzacze pionowe bezprzewodowe – bezpieczne odkurzanie bez kabli

Jedną z największych wad tradycyjnych odkurzaczy jest plączący się w trakcie sprzątania przewód. Jego długość nie zawsze wystarcza także, aby móc posprzątać całe mieszkanie, bez konieczności przełączania wtyczki między gniazdkami. Manewrowanie odkurzaczem wyposażonym w kabel jest także niewygodne oraz nie pozwala nam w pełni skupić się na sprzątaniu. Musimy bowiem nieustannie zwracać uwagę na to, czy przewód nie zawadza o przedmioty ustawione na podłodze, przesuwać go w trakcie sprzątania oraz wyciągać spod drzwi i mebli.

Problem ten został całkowicie wyeliminowany w praktycznych i funkcjonalnych odkurzaczach pionowych. Większość dostępnych w sprzedaży modeli pracuje bowiem w trybie bezprzewodowym, dzięki czemu bez problemu dotrzemy z odkurzaczem we wszystkie zakamarki naszego mieszkania. Możemy także w pełni skoncentrować się na odkurzaniu i nie zwracać uwagi na przewód, którego w odkurzaczach pionowych po prostu nie ma.

VS60K6050KW HandStick

Brak przewodu sprawia także, że odkurzacz pionowy będzie dobrym wyborem również do dużych domów. Modele odkurzaczy pionowych, które wyposażone są w pojemny akumulator to np. SAMSUNG Bezprzewodowy VS60K6050KW HandStick i DYSON Odkurzacz V6 Cord Free.

Odkurzacze pionowe 2w1 – nie tylko odkurzają, ale i myją podłogi

Odkurzacze pionowe to jednak nie tylko sprzęt służący do odkurzania podłóg i dywanów. Wśród nich znajdziemy bowiem także urządzenia 2w1, które oprócz standardowej funkcji odkurzania oferują także mycie podłóg. Odkurzacze pionowe 2w1 są nie tylko funkcjonalne, ale pozwalają również zaoszczędzić cenny czas, który zamiast na sprzątanie możemy poświecić na inne, dużo przyjemniejsze czynności.

Bardzo dobrym przykładem odkurzacza pionowego 2w1 jest model Philips PowerPro Aqua 2w1 myjący FC6402. Za jego pomocą możemy zarówno odkurzyć wszystkie rodzaje podłóg, w tym także dywanów, jak i umyć twarde powierzchnie domowe, takie jak parkiet, panele, płytki podłogowe i inne.

Power pro 2w1

Wszystkie te cechy sprawiają, że odkurzacz pionowy będzie dobrym wyborem do praktycznie każdego domu. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom dobrze odnajdzie się bowiem w małych mieszkaniach, a brak kabla sprawi, że jego zalety docenią także posiadacze dużych domów.

komentarz

  1. Anna

    19 marca 2018 na 22:46

    Warto! Szczególnie kiedy mamy problemy z kręgosłupem. Wygodny i poręczny jest wówczas pionowy odkurzacz.

Dodaj komentarz

Facebook