Odkurzacze bezworkowe, Odkurzacze workowe

Dodatkowe wyposażenie odkurzaczy. Na co zwrócić uwagę?

Kupując odkurzacz w zestawie razem z nim bardzo często otrzymujemy także inne, praktyczne akcesoria. Najczęściej są to wymienne końcówki i szczotki przeznaczone do sprzątania wybranych powierzchni, które pozwalają nam jeszcze lepiej zadbać o czystość podłóg w naszym domu. Niektóre akcesoria możemy także dokupić do określonych modeli odkurzacza i dzięki nim zwiększyć ich funkcjonalność.

Na jakie akcesoria do odkurzaczy warto zwrócić uwagę?

Akcesoria do odkurzacza – turboszczotka i elektroszczotka

Turboszczotka i jej elektryczny odpowiednik, elektroszczotka, to szczególnie przydatne akcesoria do odkurzaczy w domach, w których mieszkają także zwierzęta domowe. Dzięki swojej konstrukcji szczotki te zdecydowanie bardziej efektywnie zbierają bowiem zanieczyszczenia, szczególnie z dywanów i wykładzin. Doskonale sprawdzą się więc do sprzątania sierści, włosów i innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń.

Turboszczotka od elektroszczotki różni się głównie sposobem zasilania. Turboszczotka nie potrzebuje bowiem dodatkowej energii, gdyż zasilana jest samym powietrzem generowanym przez odkurzacz, natomiast elektroszczotka do działania potrzebuje energii elektrycznej. Jej zaletą jest jednak możliwość włączenia i wyłączenia jej w dowolnym momencie, gdyż w przeciwieństwie do turboszczotki nie musi pracować zawsze wtedy, kiedy włączony jest odkurzacz.

Turboszczotka i elektroszczotka – dlaczego warto je kupić?

Zarówno turboszczotka, jak i elektroszczotka, to akcesoria bardzo proste w montażu, gdyż wystarczy umieścić je u wylotu rury odkurzacza. Doskonale sprawdzają się do zbierania sierści zwierząt, włosów oraz innych trudnych do usunięcia zanieczyszczeń z dywanów i wykładzin. Dzięki nim możemy więc szybciej i lepiej odkurzyć nasze mieszkanie.

W turboszczotkę lub elektroszczotkę warto więc zainwestować, jeśli mamy w domu lub mieszkaniu sporo dywanów oraz meczymy się z ich utrzymaniem w czystości. Akcesoria te z pewnością ułatwią nam bowiem czyszczenie takich powierzchni.
Niektóre modele odkurzaczy oferują turboszczotę lub elektroszczotkę w zestawie. Do innych możemy je z kolei dokupić. Do odkurzaczy Zelmer będzie pasowała turboszczotka ZELMER Turboszczotka A 216000.10, z kolei posiadacze odkurzacza marki Electrolux powinni postawić na ELECTROLUX SSAWKA DO ODK. SIERŚCI ZWIERZĄT, która znacznie ułatwi sprzątanie po zwierzętach.

ZELMER Turboszczotka A 216000.10

Wymienne końcówki do odkurzaczy dla lepszego i dokładniejszego sprzątania

Kupując odkurzacz warto zwrócić także uwagę na oferowane przez niego końcówki do sprzątania. Niektóre modele odkurzaczy wyposażone są w zestawy praktycznych ssawek, które możemy wykorzystać do sprzątania różnych rodzajów powierzchni. Są to np. szczotka do parkietu, do dywanów, szczotki szczelinowe i inne. W sporo wymiennych końcówek wyposażony jest model ELECTROLUX ULTRA ONE EUO96SBM, dzięki któremu dobrze posprzątamy nie tylko same podłogi, ale także meble tapicerowane, trudnodostępne zakamarki i kąty w mieszkaniu, a nawet wygodnie wyczyścimy meble i zasłony z kurzu.

elektroszczotka

Jeśli chcemy zwiększyć funkcjonalność naszego odkurzacza możemy także dokupić do niego dodatkowe zestawy końcówek. Do odkurzaczy marki Electrolux pasują końcówki ELECTROLUX Zestaw Ssawek 3 W 1 ZE 063, jeśli natomiast mamy odkurzacz innej marki, wybierzmy zestaw końcówek uniwersalny, np. K&M Zestaw ssawek K&M SS12 Uniwersalne + Reduktor 30-37mm, który będzie pasował do dowolnego rodzaju odkurzacza.

 Zestaw ssawek K&M SS12

komentarz

  1. Anna

    19 marca 2018 na 22:47

    Nie wyobrażam sobie mojego odkurzacza bez turbo szczotki. Posiadam 4 psy i gdyby nie ona moje dywany byłyby w opłakanym stanie.

Dodaj komentarz

Facebook