Odkurzacze automatyczne

Jaki wybrać odkurzacz do domu o dużej powierzchni?

Znane powiedzenie mówi, że domy o dużej powierzchni łatwiej jest zachować w czystości, gdyż mniej się w nich brudzi. Być może jest w tym wiele prawdy, ale nie wyklucza to faktu, że duży dom także trzeba regularnie odkurzać. Kurz gromadzi się bowiem na podłogach, dywanach i meblach bez względu na to, czy w domu przebywamy, czy też nie. Właśnie dlatego, odkurzacz to podstawowy sprzęt sprzątający, który powinien znaleźć się w każdym domu, także w tym dużym. Jaki odkurzacz najlepiej sprawdzi się do sprzątania dużych domów?

Zwykły sprzęt sprzątający czy może nowoczesny odkurzacz automatyczny?

 

Najlepszym wyborem do sprzątania dużych powierzchni jest zdecydowanie odkurzacz automatyczny. W przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie potrzebuje on bowiem naszego udziału, aby dokładnie wysprzątać nawet największy dom. Odkurzacz automatyczny to sprzęt, który uruchamiamy za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej, lub ręcznie, przy użyciu przycisku na obudowie. Dobrym przykładem odkurzacza sterowanego mobilnie jest iRobot Roomba 966, jeśli natomiast wolimy bardziej tradycyjne rozwiązania zainteresujmy się z kolei iRobotem Roomba 886. Ich obsługa jest prosta i intuicyjna, a sprzątanie przebiega praktycznie bez naszego udziału. Zakup odkurzacza automatycznego to więc doskonały wybór dla tych z nas, dla których nadchodzące porządki domowe spędzają sen z powiek. Dzięki niemu mamy możliwość odkurzenia podłóg, wykładzin i dywanów bez żadnego wysiłku.

Roomba 966

Odkurzacz automatyczny – czy jest dokładny?

Wiele osób, wahając się z zakupem odkurzacza automatycznego, zadaje pytania o dokładność jego pracy. Wbrew pozorom, nowoczesne odkurzacze automatyczne, takie jak m. in. popularny iRobot Roomba 886, to sprzęt bardzo dokładny, który dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii jest w stanie wysprzątać nasz dom dokładniej niż zrobilibyśmy to my sami przy użyciu tradycyjnego odkurzacza. Niemożliwe? Warto się o tym samodzielnie przekonać i docenić zalety, jakie oferują odkurzacze automatyczne. Najważniejszą zaletą odkurzaczy automatycznych jest także ich doskonałe radzenie sobie nawet na dużych powierzchniach. Zaawansowane modele iRobota, takie jak te wymienione powyżej, posiadają bowiem specjalną boję, która umożliwia odkurzaczowi na odnalezienie drogi powrotnej do bazy. Dzięki niej nasz sprzęt sprzątający nie zgubi drogi i poradzi sobie ze sprzątaniem nawet w bardzo dużych domach. Piętra i schody to także dla niego nie problem. Dzięki wbudowanym czujnikom odkurzacz lokalizuje uskoki, progi i schody, dzięki czemu jest w stanie je wyminąć i bezpiecznie dokończyć sprzątanie.

komentarze

  1. Judyta

    21 grudnia 2017 na 12:26

    Mam 886 i bardzo sobie chwalę! Nieoceniony szczególnie kiedy mamy zwierzaka w domu – ja mam kota i psa.

  2. Siwy

    15 marca 2018 na 20:34

    to prawda, irobot to świetna sprawa, ja akurat mam starszy model, ale świetnie odkurza, bardzo dokładnie, za to go cenię najbardziej

Dodaj komentarz

Facebook