Odkurzacze workowe

Kurz bez szans, czyli odkurzacz do paneli i terakoty

Nowoczesne odkurzacze to uniwersalny sprzęt sprzątający, który doskonale sprawdza się do utrzymywania w porządku wszystkich rodzajów powierzchni domowych. Za ich pomocą dokładnie odkurzymy dywany i wykładziny, usuniemy kurz z mebli tapicerowanych oraz wyczyścimy z zanieczyszczeń panele oraz terakotę. Aby odkurzacz dobrze sprawdzał się do codziennego czyszczenia podłóg, konieczny jest jednak zakup sprzętu wyposażonego w odpowiednie szczotki.

Sprzątanie podłóg w domu – tradycyjna szczotka, a odkurzacz

Praktycznie w każdym domu oraz mieszkaniu znajdują się panele, parkiet oraz płytki ceramiczne. Pozornie, łatwo jest je utrzymać w czystości, jednak jeśli szczególnie zależy nam na higienie oraz czystości, nie wystarczy codzienne zamiatanie twardych powierzchni domowych. Samą szczotką nie usuniemy bowiem kurzu oraz drobnych zanieczyszczeń, które mogą zalegać w fugach, w kątach i trudno dostępnych miejscach w naszym mieszkaniu. Ich obecność nie sprzyja z kolei utrzymaniu mieszkania w czystości oraz sprawia, że mimo, iż podłoga pozornie wydaje się być czysta, wcale taka nie jest.

Electrolux CEALLFLDB

Sprzątanie podłóg przy użyciu jedynie tradycyjnej szczotki to także ryzyko wzbijania się kurzu do powietrza. Odczują to szczególnie osoby wrażliwe na pyły, alergicy oraz małe dzieci. Dlatego, jeśli zależy nam na jak najlepszym i najbardziej efektywnym sprzątaniu podłóg, powinniśmy zainwestować w dobrej jakości odkurzacz, który będzie przystosowany do czyszczenia twardych powierzchni domowych. Jaki powinien to być odkurzacz?

Odkurzacz do paneli i terakoty

Właściwie każdy odkurzacz dostępny w sprzedaży możemy z powodzeniem wykorzystać do sprzątania różnych rodzajów podłóg. Jeśli jednak nie mamy w domu dużych ilości dywanów oraz wykładzin, rozsądnym wyborem będzie zakup odkurzacza przeznaczonego do paneli i terakoty. Posiadać on powinien specjalną szczotkę, która przystosowana jest do sprzątania twardych i gładkich powierzchni.

Silencer ECS52B

Za pomocą takiego odkurzacza dobrze posprzątamy więc parkiet, panele, płytki podłogowe i inne twarde powierzchnie w naszym domu. Odkurzacz, w przeciwieństwie tradycyjnej szczotki, nie wzbija w powietrze kurzu i pyłów, tylko zasysa je bezpośrednio do swojego wnętrza. Dzięki temu jest to sprzęt znacznie bardziej higieniczny do sprzątania podłóg w naszym domu.

Szczotka parkietowa do odkurzacza – dzięki niej dokładnie posprzątasz podłogę!

Nowoczesne odkurzacze kupimy w zestawie z różnymi rodzajami wymiennych szczotek. Spośród nich, do sprzątania paneli oraz terakoty, idealnie sprawdzi się odkurzacz wyposażony w szczotkę parkietową. Jest ona bowiem specjalnie zaprojektowana do sprzątania paneli oraz parkietu oraz do odkurzania delikatnych powierzchni podłogowych. Jej cechą charakterystyczną jest długie i miękkie włosie, które dodatkowo poleruje sprzątaną powierzchnię oraz chroni ją przed zarysowaniami.

ELECTROLUX New Ultra Silencer EUS8X2DB

Do sprzątania paneli oraz terakoty doskonale sprawdzą się odkurzacze marki Electrolux oraz Bosch. Są to m. in. modele Electrolux CEALLFLDB, Electrolux Ultra Silencer ECS52B i New Ultra Silencer EUS8X2DB oraz Bosch BGL 4Q69. Poszukując idealnego odkurzacza do odkurzania paneli, terakoty i innych twardych powierzchni podłogowych, warto w pierwszej kolejności sięgnąć właśnie po te sprawdzone modele odkurzaczy.

Dodaj komentarz

Facebook