Odkurzacze bezprzewodowe, Odkurzacze z filtrem wodnym

Odkurzacz nowej generacji czyli jakie cechy powinien posiadać nowoczesny odkurzacz

Nowe odkurzacze zazwyczaj tylko z wyglądu przypominają sprzęt, którego używaliśmy jeszcze kilka lat temu. Najnowsze modele odkurzaczy to bowiem urządzenia o wysokiej wydajności, wyposażone w nowoczesne systemy filtracji oraz szereg udogodnień, które sprawiają, że sprzątanie z ich udziałem jest znacznie szybsze, prostsze i przyjemniejsze.Jakie cechy powinien posiadać odkurzacz nowej generacji i jak wybrać sprzęt sprzątający, z którego użytkowania będziemy w 100% zadowoleni?

Nowoczesne systemy filtracji – bezpieczeństwo i higiena

Odkurzacze nowej generacji oferują kilka poziomów filtracji. Zapewnia to wysoką higienę oraz bezpieczeństwo użytkowania także dla osób szczególnie wrażliwych na kurz i zanieczyszczenia.

odkurzacz philips bezworkowy

Każdy nowoczesny odkurzacz powinien być wyposażony w wydajny filtr HEPA, który dziś jest już standardem. Jest to filtr wykonany ze szkła spiekanego, który zapewnia wysoki poziom filtrowania zanieczyszczeń. Osoby, które cierpią na alergie, powinny wybierać nowoczesne odkurzacze z filtrem HEPA H13, które aktualnie zapewniają najwyższy poziom ochrony przez nawet najmniejszymi cząsteczkami zanieczyszczeń.

Niektóre modele odkurzaczy, np. ZELMER Aquos ZVC722ZK, łączą w sobie zalety filtra HEPA z posiadaniem dodatkowego filtra wodnego. Jest to już bardziej skomplikowany i zaawansowany system filtracji, w którym kurz jest dodatkowo filtrowany przez zbiornik z wodą. Zanieczyszczenia „utopione” w wodzie nie mają szans na wydostanie się na zewnątrz, dzięki czemu filtracja jest jeszcze bardziej wydajna.

Zelmer Aquos

Klasa energetyczna nowoczesnych odkurzaczy

W dzisiejszych czasach ogromną uwagę przywiązujemy do klasy energetycznej kupowanego sprzętu AGD. Ma to szczególne znaczenie w przypadku urządzeń, które generalnie charakteryzują się wysokim poborem prądu, w tym także odkurzaczy. Obecnie najlepszym wyborem są odkurzacze o klasie energetycznej A i to takie urządzenia powinniśmy wybierać. Charakteryzują się one bowiem wysoką wydajnością oraz ograniczonym poborem energii, przez co mogą być często użytkowane bez obaw o wysokość naszych rachunków.

Wygodne sprzątanie bezprzewodowe

W sprzedaży dostępne są zarówno tradycyjne modele odkurzaczy wyposażone w kabel zasilający, jak i ich bardziej nowocześni „bracia”, którzy pracują w trybie bezprzewodowym. Są one wyposażone w pojemny akumulator, który wystarczy naładować by móc korzystać z odkurzacza bez konieczności podłączania go do źródła prądu. Nowoczesne urządzenia tego typu pozwalają na ok. 40 min. nieprzerwanej pracy na jednym naładowaniu akumulatora.

Odkurzacze bezprzewodowe idealnie sprawdzą się do sprzątania szczególnie w dużych mieszkaniach i domach, gdzie duże znaczenie ma mobilność, brak konieczności przełączenia urządzenia między gniazdkami oraz bezpieczeństwo użytkowania. Dobrym przykładem nowoczesnego odkurzacza bezprzewodowego jest pionowy model Philips PowerPro Aqua 2w1 myjący FC6402. Odkurzacz ten nie tylko starannie zbiera kurz, ale także dodatkowo myje podłogi, co z pewnością docenią osoby, dla których szczególne znaczenie ma skrócenie do niezbędnego minimum czasu poświęcanego na sprzątanie.

Philips PowerPro Aqua 2w1

komentarze

  1. Sara

    29 stycznia 2018 na 12:35

    Bezprzewodowe to jest hit i tylko takie akceptuje 😉 ja mam w ogole samosprzatajcego robocika, electrolux i9 pure się zwie. a pamietam jak jeszcze rok temu zaiwaniałam z ta rura….;)

  2. Judyta

    19 marca 2018 na 22:48

    Duża moc ssąca, zwrotny i przede wszystkim musi posiadać dobre filtry, aby wciągany kurz zostawał w odkurzaczu!

Dodaj komentarz

Facebook