Odkurzacze piorące, Odkurzacze workowe, Odkurzacze z filtrem wodnym

Odkurzacz z filtrem wodnym – czy warto?

Odkurzacze z filtrem wodnym to urządzenia szczególnie przydatne w domach, w których przebywają alergicy, osoby wrażliwe na kurz oraz małe dzieci. Wynika to z ich zdecydowanie lepszej wydajności, jeśli chodzi o filtrowanie zanieczyszczeń, drobnych pyłków oraz kurzu. Odkurzacz wodny pozwala także na uzyskanie przyjemnego mikroklimatu w domu, dlatego jego użytkowanie szczególnie poleca się rodzinom z dziećmi.

Czy warto zamienić swoje zwykłe urządzenie na nowoczesny odkurzacz z filtrem wodnym?

Odkurzacz z filtrem wodnym – zalety z jego posiadania

Odkurzacz wodny https://www.neonet.pl/odkurzacze/odkurzanie-z-filtrem-wodnym-i-pranie.html to nowoczesne oraz wielofunkcyjne urządzenie, którego obecność w domu docenią zwłaszcza osoby wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza, alergicy oraz astmatycy. Odkurzacze z filtrem wodnym wyposażone są bowiem w dwustopniowy system zatrzymywania zanieczyszczeń, dzięki któremu wyrzucane przez nie powietrze jest dokładnie oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń.

Na pierwszym etapie cząsteczki kurzu i zanieczyszczeń trafiają do wody, gdzie zatrzymywana jest ich zdecydowania większość. Woda stanowi dla nich swoistą barierę, zatopione w niej zanieczyszczenie nie mają więc szansy na wydostanie się na zewnątrz i powrót do powietrza. Na drugim etapie reszta najdrobniejszych zanieczyszczeń, które nie zostały zatopione w wodzie, są natomiast zatrzymywane przez filtr wylotowy odkurzacza. Jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach filtrowania warto wybrać odkurzacz z filtrem wodnym wyposażony w najwydajniejszy filtr wylotowy HEPA. Należy do nich m. in. odkurzacz ZELMER Aquos ZVC722SP. Dzięki niemu powietrze, które trafi na zewnątrz urządzenia, będzie zawsze czyste, nawilżone oraz całkowicie pozbawione kurzu i alergenów.

Odkurzacze z filtrem wodnym pozwalają także na odkurzanie zarówno na sucho, jak i na mokro. Taką możliwość oferuje odkurzacz ZELMER AQUAWELTPLUS ZVC762ZPZa. Za jego pomocą usuniemy więc rozlaną wodę oraz dokładnie oczyścimy podłogę z błota lub zabrudzeń. Niektóre modele odkurzaczy z filtrem wodnym to także odkurzacze piorące. Należy do nich m. in. VAX ODKURZACZ PIORĄCY Black 6151 SX, który także posiada filtr wodny.

VAX ODKURZACZ PIORĄCY Black 6151 SX

Odkurzacz z filtrem wodnym – najważniejsze zasady jego użytkowania

Decydując się na zakup odkurzacza z filtrem wodnym musimy wiedzieć, jak prawidłowo z niego korzystać. Jest to bowiem nieco bardziej wymagające pod względem użytkowym urządzenie od tradycyjnych odkurzaczy workowych i bezworkowych.

Najważniejszą zasadą jest dokładne oczyszczenie pojemnika na wodę po każdym użyciu odkurzacza. To do niej trafiają bowiem wszystkie zanieczyszczenia, nie należy więc jej pozostawiać we wnętrzu urządzenia, gdyż po pewnym czasie może zacząć nieprzyjemnie pachnieć oraz mogą się w niej rozwijać bakterie i drobnoustroje. W tym celu od razu po zakończonym odkurzaniu demontujemy pojemnik, ostrożnie wylewamy z niego wodę do toalety i myjemy go pod bieżącą wodą. Po osuszeniu montujemy ponownie pojemnik do odkurzacza i odstawiamy go do schowka.

VAX odkurzacz

Warto wiedzieć, że do pojemnika wypełnionego wodą możemy dodać przed przystąpieniem do odkurzania także specjalne olejki eteryczne, które dodatkowo nawilżą powietrze w mieszkaniu oraz nadadzą mu przyjemnego i świeżego zapachu.

Odkurzacz z filtrem wodnym z pewnością warto kupić, jeśli zależy nam na najwyższej wydajności filtrowania oraz zawsze czystym i świeżym powietrzu w naszym domu. Zalety płynące z jego użytkowania z pewnością docenią osoby wrażliwe na kurz, rodziny z małymi dziećmi, alergicy oraz wszystkie osoby, które chcą zawsze cieszyć się czystym i przefiltrowanym powietrzem po odkurzaniu.

Dodaj komentarz

Facebook