Odkurzacze bezworkowe, Odkurzacze workowe

Parametry, jakie należy wziąć pod uwagę przy zakupie odkurzacza

Wybór oraz zakup nowego odkurzacza to niełatwe zadanie, zwłaszcza, jeśli zależy nam za jego sprawności oraz funkcjonalności. Zanim więc kupimy konkretny odkurzacz, warto dowiedzieć się, na jakie parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagą, aby nowy nabytek sprostał naszym oczekiwaniom. Należą do nich rodzaj odkurzacza, jego moc oraz głośność.

Workowy czy bezworkowy – wybieramy rodzaj odkurzacza

Najpopularniejsze rodzaje odkurzaczy dostępnych w sprzedaży to modele workowe i bezworkowe. Pierwsze z nich to tradycyjne urządzenia sprzątające, w których zanieczyszczenia gromadzone są w wymiennym woreczku. Kupując taki odkurzacz musimy się więc liczyć z koniecznością wymiany worków oraz ich dokupowania. Odkurzacze workowe, w tym odkurzacz ELECTROLUX Classic Silence ECS52B, są jednak wydajniejsze i bardziej przyjazne dla alergików niż modele bezworkowe.

Classic Silence ECS52B

Odkurzacze bezworkowe z kolei nie wymagają wymiany worka, gdyż kurz i brud gromadzone są w specjalnym pojemniku. Po jego zapełnieniu wystarczy go opróżnić i umyć, by móc ponownie korzystać z urządzenia. Koszty związane z użytkowaniem odkurzaczy bezworkowych kończą się więc w większości przypadków na ich zakupie. Odkurzacz bezworkowy to dobry wybór dla osób, które dbają o swój domowy budżet oraz cenią sobie nowoczesne rozwiązania.

Moc odkurzacza – czy więcej zawsze znaczy lepiej?

Kolejnym kryterium, które warto uwzględnić przy zakupie nowego odkurzacza, jest jego moc. Im większa moc odkurzacza, tym sprawniej i szybciej będzie on zbierał zanieczyszczenia. Zakup odkurzacza o dużej mocy jest więc szczególnie polecany osobom, które chcą jak najdokładniej sprzątać oraz posiadają mieszkanie, które dość mocno się brudzi. Pamiętajmy jednak, że im większą moc posiada odkurzacz, tym będzie pobierał także więcej energii.

ELECTROLUX FAMA EUS8ANIMAL

Aktualnie w sprzedaży dostępne są urządzenia o mocy ok. 600-700 W. To dobry wybór dla każdego użytkownika, gdyż taki odkurzacz będzie zarówno wydajny, jak i energooszczędny. Wartym polecenia modelem jest odkurzacz ELECTROLUX FAMA EUS8ANIMAL o mocy 600 W, która będzie w zupełności wystarczająca w każdym domu.

Ciche kontra głośne, czyli poziom hałasu odkurzacza

Jeszcze kilka lat temu wszystkie odkurzacze miały jedną zasadniczą wadę: były głośne. Dziś mamy jednak możliwość kupienia naprawdę cichego urządzenia, które zadba nie tylko o czystość w naszym najbliższym otoczeniu, ale także o nasz komfort podczas sprzątania. Stojąc przed wyborem nowego odkurzacza zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla każdego będzie zakup cichego modelu.

ELECTROLUX New Ultra Silencer EUS8X2DB

Cichy odkurzacz to taki, którego głośność wyrażana w decybelach mieści się w przedziale 58-67 dB. Jest to poziom hałasu, który umożliwia nam prowadzenie swobodnej rozmowy, oglądanie telewizji czy słuchanie muzyki w czasie sprzątania. Cichy odkurzacz jest także przyjazny dla małych dzieci oraz dla naszych sąsiadów, gdyż nie zakłóca ich wypoczynku. Wartym uwagi cichym urządzeniem jest np. odkurzacz ELECTROLUX New Ultra Silencer EUS8X2DB, który generuje hałas na poziomie ok. 60 dB.

Dodaj komentarz

Facebook