Odkurzacze workowe

Podstawowe różnice pomiędzy tanim a drogim odkurzaczem

W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki wybór odkurzaczy. Między sobą różnią się nie tylko wyglądem, specyfikacją oraz marką, ale przede wszystkim ceną. Odkurzacz możemy bowiem kupić zarówno za 200 zł, jak i zapłacić za niego grubo ponad 1000 zł. Nie oznacza to jednak, że tani odkurzacz jest całkowicie niewarty naszej uwagi. W niektórych przypadkach także podstawowy model będzie bowiem całkiem dobrym wyborem.

Czym różni się odkurzacz droższy od tańszego i który z nich wybrać?

Tani odkurzacz, czyli jaki?

W sprzedaży znajdziemy odkurzacze w bardzo zróżnicowanych cenach. O tanim odkurzaczu mówimy zazwyczaj, kiedy jego cena nie przekracza 400 zł. W tym przedziale cenowym znajdziemy różne rodzaje urządzeń sprzątających. Wszystkie doskonale sprawdzą się do codziennego użytku w domach, których mieszkańcy nie mają większych oczekiwań co do ich funkcjonalności. Odkurzacz ma po prostu dobrze sprzątać i w większości przypadków tani odkurzacz doskonale sprawdzi się w tej roli.

Ekonomiczne modele odkurzaczy to zwykle sprzęt o podstawowych parametrach i specyfikacji technicznej. Większość modeli w cenie do 400 zł to także dość ciężkie urządzenia, które charakteryzuje stosunkowo głośna praca. Ich zaletą jest jednak dobra jakość sprzątania, co ma przecież największe znaczenie w przypadku każdego odkurzacza.

ELECTROLUX ECE33EB

Na uwagę wśród ekonomicznych odkurzaczy zasługuje markowy odkurzacz ELECTROLUX ECE33EB, który online kupimy w cenie ok. 300 zł. Jest to starannie wykonany odkurzacz workowy o mocy 700 W, który nadaje się do sprzątania każdego rodzaju podłóg. W zestawie wraz z nim dostajemy także dodatkowe wymienne końcówki, które jeszcze lepiej zadbają o czystość poszczególnych części naszego domu.

Jeśli więc nie przeszkadza nam głośna praca odkurzacza, w naszym domu nie przebywają małe dzieci i alergicy oraz mamy dość ograniczony budżet, takie niedrogie urządzenie będzie z pewnością dobrym wyborem.

Droższy odkurzacz – przyjazny dla alergików, posiadaczy zwierząt domowych i rodzin z dziećmi

Droższe modele odkurzaczy to urządzenia dla bardziej wymagających użytkowników, dla których szczególne znaczenie ma najwyższa jakość sprzątania. Markowe odkurzacze, dzięki specjalnym filtrom są bowiem przyjazne dla małych dzieci i alergików oraz doskonale nadają się dla posiadaczy zwierząt domowych. Dołączone do nich akcesoria pozwalają bowiem na sprawne usuwanie sierści i włosów z tapicerki meblowej i dywanów, przez co lepiej dbają o czystość w naszym domu.

Silencer EUS8X2DB

Droższe modele odkurzaczy to także urządzenia charakteryzujące się cichą pracą. Idealnie nadają się więc do mieszkań w blokach oraz dla rodzin z małymi dziećmi. Zapewniają bowiem komfortowe sprzątanie oraz nie zakłócają odpoczynku innych osób. Do cichych odkurzaczy należy odkurzacz ELECTROLUX New Ultra Silencer EUS8X2DB. Jest to odkurzacz workowy o mocy 600 W wyposażony w podwójny system filtrowania zanieczyszczeń. Dobrze sprawdzi się więc także alergików. Urządzenie to kupimy w cenie ok. 700 zł.

Kolejnym wartym uwagi sprzętem z górnej półki cenowej jest odkurzacz ELECTROLUX FAMA EUS8ANIMAL. Jest to odkurzacz zaprojektowany specjalnie z myślą o posiadaczach zwierząt domowych. Jego zaletą jest dokładne usuwanie sierści oraz wydajna filtracja zanieczyszczeń. Odkurzacz ten, mimo dość wysokiej mocy 750 W pracuje także bardzo cicho, idealnie sprawdzi się więc do codziennego użytkowania dla rodzin z dziećmi.

FAMA EUS8ANIMAL

Droższy odkurzacz z pewnością jest zdecydowanie bardziej warty uwagi, jeśli jesteśmy wrażliwi na kurz, mamy małe dzieci, a w naszym domu goszczą także zwierzęta. Droższe modele odkurzaczy posiadają bowiem wydajną filtrację, są ciche oraz lepiej radzą sobie ze sprzątaniem zwierzęcej sierści.

Dodaj komentarz

Facebook