Odkurzacze workowe, Odkurzacze z filtrem wodnym

Polecane modele odkurzaczy dla alergików

Alergia to niezwykle uciążliwa przypadłość, która potrafi skutecznie wyłączyć nas z normalnego funkcjonowania. Szczególnie uciążliwą formą alergii jest uczulenie na kurz, sierść zwierząt oraz alergeny obecne we wdychanym powietrzu. Niemożliwe jest uchronienie się przed nimi, gdyż są one wszechobecne. Spotykamy je niestety także w naszym własnym domu, który powinien przecież być naszą oazą spokoju i zdrowia.

Z tego powodu każdy alergik powinien zainwestować w sprawdzony odkurzacz. Jest to bowiem urządzenie, które skutecznie oczyszcza naszą domową przestrzeń ze szkodliwych pyłów i alergenów.

Odkurzacz dla alergika – na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Dobrze dobrany odkurzacz potrafi zdecydowanie poprawić jakość życia dla osób wrażliwych na pył, kurz i roztocza. Pozwala on bowiem na usunięcie z naszego domu nawet najmniejszych drobin tych szkodliwych substancji, co bezpośrednio wpływa na komfort życia alergików. Zwykły odkurzacz niestety nie gwarantuje nam tak dokładnego sprzątania, dlatego alergicy powinni zainwestować w sprzęt dostosowany do ich potrzeb oraz oczekiwań.

New Ultra Silencer EUS8X2DB

Poszukując idealnego odkurzacza dla osoby cierpiącej z powodu alergii, powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na rodzaj zamontowanego w nim filtra, typ worka (w przypadku odkurzaczy workowych) oraz szczotki, które ułatwią nam usuwanie sierści czworonogów.

Filtr HEPA czy wodny?

Odkurzacz dla alergika musi być wyposażony w wydajny filtr. To on odpowiada bowiem za zatrzymywanie we wnętrzu odkurzacza szkodliwych alergenów. Najlepszym wyborem dla alergików będą odkurzacze z filtrem HEPA lub modele wyposażone w filtry wodne.

ELECTROLUX EUS87DBM

Filtry HEPA produkowane są z wykorzystaniem włókien szklanych. Zbierają aż 99,9% szkodliwych zanieczyszczeń. Zatrzymują w sobie zarówno pyłki, jak i bakterie i roztocza. Filtry HEPA występują w kilku rodzajach, które różnią się między sobą skutecznością działania. Wybierając odkurzacz dla alergika powinniśmy kierować się oznaczeniem filtra oraz jego numerem. Dobrym wyborem dla osób wrażliwych na kurz będą filtry HEPA od 9 do 13, z tym, że jeśli zależy nam na jak najlepszej jakości odkurzacza, wybierzmy jak najwyższy numer filtra. Aby filtr dobrze spełniał swoją rolę i był zawsze skuteczny, należy także pamiętać o jego regularnej wymianie. Większość producentów odkurzaczy zaleca, aby zastąpić stary filtr HEPA nowym po około roku użytkowania.

Filtry wodne to alternatywa do tradycyjnych już filtrów HEPA. W odkurzaczach wyposażonych w tego typu system, zbiornik na zanieczyszczenia jest wypełniony wodą. Dzięki takiemu rozwiązaniu kurz, bakterie oraz roztocza dosłownie „topią się” w wodzie, przez co niemożliwe jest ich ponowne przedostanie się do obiegu.

Polecane modele odkurzaczy, które właściwie zadbają o zdrowie i samopoczucie alergików:

  • ELECTROLUX New Ultra Silencer EUS8X2DB – nowoczesny odkurzacz workowy. Posiada wymienne worki S-Bag, które zapobiegają uwalnianiu się zanieczyszczeń oraz pozwalają na szczelne zamknięcie worka przy wymianie. Wyposażony w dodatkowy filtr silnika oraz zmywalny filtr wylotowy, dzięki czemu możliwe jest zachowanie czystego i higienicznego powietrza.
  • ELECTROLUX EUS87DBM – wydajny odkurzacz workowy, który doskonale usuwa zanieczyszczenia z wszystkich rodzajów podłóg. O czystość i higienę domowego wnętrza dbają wymienne worki S-Bag oraz wydajny filtr. Doskonały wybór dla wszystkich osób, które są wrażliwe na alergeny.
  • HOOVER AC70_AC69011 – znakomity odkurzacz workowy w atrakcyjnej cenie. Wysoka skuteczność sprzątania i cicha praca urządzenia sprawia, że sprzątanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Regulowana moc ssania pozwala na dostosowanie mocy odkurzacza do rodzaju czyszczonych powierzchni.

HOOVER AC70_AC69011

komentarz

  1. Anna

    21 grudnia 2017 na 12:32

    Bardzo długo zastanawiałam się, jaki wybrać odkurzacz workowy bowiem moje dziecko jest alergikiem. I ostatecznie wybrałam Hoover co prawda posiadam go dopiero kilkanaście tygodni, ale jestem bardzo zadowolona z niego.

Dodaj komentarz

Facebook