Odkurzacze bezprzewodowe, Odkurzacze workowe

Sprawdzone odkurzacze do małego mieszkania

Każdy posiadacz małego mieszkania wie, jak ważne jest jego regularne sprzątanie. Małe powierzchnie mają bowiem to do siebie, że znacznie szybciej się brudzą. Aby nasze mieszkanie było czyste i zawsze gotowe na przyjęcie gości, konieczny jest zakup sprawdzonego odkurzacza. Odkurzacz to bowiem sprzęt sprzątający, bez którego nie może się obyć żadne gospodarstwo domowe.
Na co zwracać uwagę wybierając odkurzacz do małego mieszkania i na które modele warto postawić?

Rozmiar i waga odkurzacza – lekki i poręczny sprzęt, który wszędzie się zmieści

Małe mieszkania charakteryzują się małą ilością miejsca, które możemy przeznaczyć do przechowywania sprzętu do sprzątania. Z tego powodu idealny odkurzacz do małego mieszkania powinien być niewielkich rozmiarów właśnie po to, aby bez problemu zmieścił się w szafie lub można go było przechowywać w przeznaczonym dla niego kąciku.
Na szczęście, posiadaczom małych mieszkań, naprzeciw wyszli producenci odkurzaczy, którzy specjalnie dla nich przygotowali odkurzacze kompaktowe. Charakteryzują się one niewielkimi rozmiarami, niewielką wagą oraz nowoczesnym wyglądem. Dzięki takim parametrom, odkurzacz bez trudu zmieści się w schowku lub będzie atrakcyjnym wizualnie dodatkiem, który możemy ustawić nawet w widocznym miejscu.

PHILIPS FC8371/09

Odkurzacz workowy czy bezworkowy do małego mieszkania?

Do utrzymania porządku w niewielkim mieszkaniu nie trzeba wcale kupować drogiego odkurzacza z wieloma funkcjami. Do naszych potrzeb doskonale sprawdzi się bowiem standardowy odkurzacz, który świetnie poradzi sobie z odkurzaniem podłóg, dywanów oraz innych powierzchni. Zawsze warto jednak postawić na odkurzacze wyposażone w wydajne filtry, gdyż pozwalają one na zachowanie lepszej czystości powietrza w naszym domu. Ma to szczególne znaczenie w przypadku ograniczonych przestrzeni, którymi dysponują małe mieszkania. Klasyczne odkurzacze możemy podzielić na workowe oraz bezworkowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety.

ZELMER ZVC115EK

Tradycyjny odkurzacz workowy jest bardziej polecanym sprzętem dla osób wrażliwych na kurz i alergików. Wynika to z mniejszego ryzyka roznoszenia się kurzu podczas wymiany worka. Wszystkie zanieczyszczenia zamknięte są bowiem w worku, który po zapełnieniu wystarczy wyjąć i wyrzucić. Wiąże się to jednak z dodatkowym kosztem, gdyż musimy mieć na uwadze konieczność dokupowania worków. Odkurzacze tego typu mają także lepszą moc zasysania zanieczyszczeń, co ma szczególne znaczenie w mieszkaniach z małymi dziećmi oraz dla posiadaczy zwierząt domowych.

W przypadku odkurzaczy bezworkowych nie ma konieczności zakupu worków, gdyż zanieczyszczenia gromadzone są w dedykowanym pojemniku. Jednak w trakcie jego opróżniania, pył może trafić z powrotem do obiegu, przez co jest to sprzęt polecany raczej dla osób odpornych na kurz.

Polecane modele odkurzaczy workowych, które doskonale sprawdzą się w małym mieszkaniu

Ze względu na kurz, najlepszym rozwiązaniem do małych mieszkań okazują się być jednak tradycyjne odkurzacze workowe. Są one bowiem bardziej higieniczne w codziennym użytkowaniu, gdyż powodują mniejsze ryzyko ponownego trafienia zanieczyszczeń do powietrza, co ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich przestrzeni domowych. Jakie modele odkurzaczy do małego mieszkania warto kupić?

  • ZELMER ZVC115EK – kompaktowy odkurzacz o niskiej wadze (ok. 3kg) i niewielkich rozmiarach. Bez problemu zmieści się w każdej szafie, a dzięki systemowi parkowania może być przechowywany także w dedykowanym dla niego kącie. Posiada elektroniczną regulację mocy, składaną rurę teleskopową oraz kabel o długości 8 m. Doskonale oczyszcza powietrze z pyłów, bakterii i roztoczy dzięki workowi wymiennemu Safbag o skuteczności filtracji EPA.
  • PHILIPS FC8371/09 – niewielki odkurzacz o wadze ok. 4 kg. Dzięki specjalnemu systemowi filtracji jest przyjazny dla alergików oraz dla posiadaczy zwierząt domowych. Wyposażony w wydajny filtr antyalergiczny, który wyłapuje aż 99,9% cząsteczek kurzu obecnych w powietrzu.
  • BOSCH BGL25MON1 – mały i poręczny odkurzacz o wadze 3 kg. Posiada bardzo niski pobór energii elektrycznej przy zachowaniu wysokiej skuteczności sprzątania. Wyposażony jest w higieniczny filtr, który dba o doskonałą jakość wydmuchiwanego powietrza.

BOSCH BGL25MON1 

komentarz

  1. Judyta

    19 marca 2018 na 22:50

    Jestem posiadaczką kawalerki i jak wiadomo, w takim mieszkaniu każdy wolny cm jest bezcenny! Szukam od dłuższego czasu odkurzacza i chyba już znalazłam swój ideał Bosch 😀

Dodaj komentarz

Facebook