Odkurzacze bezprzewodowe, Odkurzacze bezworkowe

Sprawdzony odkurzacz dla miłośników zwierząt

Posiadanie zwierząt domowych to nie tylko przyjemność, ale także szereg obowiązków. Szczególną trudność posiadaczom psów i kotów przysparza zwłaszcza utrzymanie domu w czystości. Sierść, którą nasi pupile pozostawiają praktycznie w każdym miejscu bardzo trudno bowiem skutecznie usunąć. Z pomocą może nam jednak przyjść dobrej jakości odkurzacz, który szybko i sprawnie oczyści całe nasze otoczenie z sierści oraz kurzu.

Jaki odkurzacz warto kupić mając w swoim domu zwierzęta i na co zwracać uwagę przy jego wyborze?

Odkurzacz do sprzątania po zwierzętach domowych

Największym problemem związanym z posiadaniem zwierząt w domu, jest pozostawianie przez nie sierści. Zwierzęce włosy są bowiem obecne praktycznie w każdym miejscu naszego domu: znajdziemy je na podłodze, na dywanie, meblach, ubraniach, a nawet w łóżku. Mimo tego, że zwierzak w większości przypadków nie wyleguje się w naszej pościeli, to jego sierść trafia do łóżka przenoszona przez nas na ubraniach i skarpetkach.

Problem sierści jest bardzo uciążliwy, o czym doskonale wiedzą wszyscy właściciele zwierząt. Trudno ją bowiem dokładnie usunąć, gdyż nie wszystkie odkurzacze radzą sobie z tak drobnymi włoskami. Dobrym wyborem dla każdego miłośnika zwierząt, który dba o czystość i higienę w swoim najbliższym otoczeniu, będzie więc inwestycja w dobrej jakości odkurzacz przystosowany do sprzątania sierści. Na co powinniśmy zwracać uwagę wybierając taki sprzęt?

Odkurzacz dedykowany dla miłośników zwierząt czy zwykły model?

Posiadając w domu zwierzęta i chcąc prawidłowo zadbać o czystość i higienę w swoim otoczeniu, dobrym wyborem będą odkurzacze dedykowane specjalnie dla posiadaczy zwierząt domowych. Aby urządzenie dobrze radziło sobie ze sprzątaniem musi być bowiem odpowiednio wyposażone. Podstawowym dodatkiem, który powinien posiadać odkurzacz do sprzątania sierści jest turbo- lub elektroszczotka. Zwykła szczotka, którą znajdziemy w większości odkurzaczy, najprawdopodobniej nie poradzi sobie bowiem z odkurzaniem zwierzęcego włosia z dywanów i obić mebli wypoczynkowych.

Odkurzacz Tefal

W dwa rodzaje turboszczotek, większą i mniejszą, wyposażony jest odkurzacz TEFAL Silence Force 4A Animal Care Pro cichy do dywanów i podłóg TW6477. Jest to model specjalnie zaprojektowany dla posiadaczy zwierząt domowych. Doskonale sprawdza się do odkurzania dywanów, tapicerek meblowych i innych rodzajów podłóg. Obecność dwóch turboszczotek dba o jeszcze lepsze usuwanie sierści zwierząt, dzięki czemu także właściciele czworonogów mogą zawsze cieszyć się czystym i wolnym od zanieczyszczeń otoczeniem. Zaletą tego modelu jest także bardzo cicha praca, którą docenią zwłaszcza rodziny z dziećmi i mieszkańcy bloków.

Odkurzacz bezprzewodowy dla miłośników zwierząt

Osoby, które nade wszystko cenią sobie wygodę podczas sprzątania, powinny z kolei zainteresować się dobrej jakości odkurzaczem bezprzewodowym. Jest to bowiem nowoczesny sprzęt, który pracuje na akumulatorze, jest więc pozbawiony niewygodnego przewodu, który często utrudnia manewrowanie odkurzaczem. Nowoczesne odkurzacze bezprzewodowe to także sprzęt przystosowany dla najbardziej wymagających użytkowników, jakimi niewątpliwie są posiadacze zwierząt domowych.

DYSON Bezprzewodowy DC62 Animalpro

Doskonałym reprezentantem takich urządzeń jest odkurzacz DYSON Bezprzewodowy DC62 Animalpro. Jest to pionowy odkurzacz bezprzewodowy wyposażony w elektroszczotkę służącą do odkurzania podłóg i dywanów oraz mini turboszczotkę, za pomocą której wygodnie usuniemy sierść z mebli tapicerowanych, a także wnętrza auta. Ogromną zaletą tego modelu odkurzacza jest możliwość sprzątania nie tylko w domu, ale także poza nim. Za pomocą odkurzacza Dyson DC62 Animalpro posprzątamy bowiem również wnętrze samochodu, gdzie nasze zwierzaki także pozostawiają swoją sierść.

Dodaj komentarz

Facebook