Odkurzacze automatyczne

Test odkurzacza IROBOT Roomba 886

Odkurzacz iRobot Roomba 886 to najnowszy model odkurzacza automatycznego od wiodącego producenta, który zapoczątkował „modę” na tego typu urządzenia. Prezentowany model 886 jest następcą modelu 880, względem którego został udoskonalony o szereg udogodnień. Jeśli właśnie stoisz przed zakupem robota sprzątającego i nie wiesz, czy iRobot Roomba 886 jest urządzeniem wartym swojej ceny, zapoznaj się z jego testem. Dowiesz się w ten sposób, czy sprzęt ten jest właśnie dla Ciebie, czy też może warto poszukać czegoś innego.

iRobot Roomba 886 – co nowego?

Najnowszy model iRobota to lepsza konstrukcja oraz mocniejsza bateria, która według producenta wytrzyma dwa razy więcej cykli odkurzania od swojego poprzednika. Oznacza to, że iRobota będziemy musieli ładować dwa razy mniej przy podobnym użytkowaniu, jak jego poprzedniego modelu. Dla nas i naszego domowego budżetu to oszczędność czasu oraz energii. Szczotki Aero Force w tym modelu nie posiadają już włosia, dlatego problem ich blokowania przez włosy oraz sierść zwierząt domowych został na dobre wyeliminowany. iRobot Roomba 886 może pochwalić się także znacznie lepszą mocą ssącą od swoich poprzedników, co dla nas w praktyce oznacza, że odkurzacz będzie pracował lepiej i wydajniej.

iRobot Roomba 886

Jak sprawdza się iRobot Roomba 886 w praktyce?

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy bowiem wybrać miejsce na podłączenie i ustawienie stacji dokującej, skąd będzie startował robot, naładować go i uruchomić poprzez wciśnięcie przycisku „Clean” umieszczonego na obudowie sprzętu. I gotowe! iRobot zajmie się sprzątaniem, a my możemy zająć się całą resztą. Praktycznym dodatkiem, który dostajemy wraz z urządzeniem, jest także boja. Pełni ona podwójną funkcję: w pierwszym wypadku służy robotowi, jako latarnia wskazująca drogę do stacji dokującej, a w drugim, jako wirtualna ściana, której nasz sprzęt nie przekroczy. Dzięki temu mamy możliwość wysprzątania przy użyciu robota całego mieszkania, a nawet piętrowego domu bez obawy, że urządzanie zgubi się po drodze, czy też wjedzie do pomieszczeń, w których aktualnie nie chcemy sprzątać.

Roomba 886

iRobot posiada także wbudowane czujniki, które chronią urządzenie przed upadkiem ze schodów, a także przed wciągnięciem sznurówek od butów. Odkurzanie jest wykonywane szybko i sprawnie, co z pewnością nowy model zawdzięcza większej mocy ssącej. Sama praca odkurzacza nie należy, co prawda, do najcichszych, ale wciąż daleko mu do hałasu generowanego przez tradycyjny odkurzacz. iRobot Roomba 886 jest sterowany za pomocą przycisków na obudowie, ten model nie posiada niestety dedykowanej aplikacji mobilnej, ale za to kupimy go w atrakcyjnej cenie. Czy jest jej wart? Z pewnością, zwłaszcza, jeśli zależy nam na dokładnym sprzątaniu bez praktycznie żadnego wysiłku.

Dodaj komentarz

Facebook