Odkurzacze automatyczne

Test robotów sprzątających, czyli najlepsze odkurzacze automatyczne

Dla wielu z nas odkurzanie kojarzy się z męczącą czynnością, zwłaszcza jeśli mamy do wysprzątania duże mieszkanie lub dom. Ciężkie i nieporęczne odkurzacze tradycyjne wcale nie ułatwiają tego zadania. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są właśnie odkurzacze automatyczne. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowoczesnego robota sprzątającego, w tym artykule znajdziesz kilka wartych uwagi modeli, dzięki którym zapomnisz o kłopotliwym odkurzaniu.

Odkurzacze automatyczne – w czym tkwi ich fenomen?

Odkurzacze automatyczne, znane także pod nazwą robotów sprzątających, to nowoczesne urządzenia, które stanowią prawdziwą rewolucję w odkurzaniu. Naszym jedynym zadaniem jest włączenie urządzenia, a ono zajmie się całą resztą. Magia? Nie, to tyko technologia!

Roboty sprzątające wyposażone są w specjalne szczotki, które zgarniają bród i kurz do wnętrza urządzenia. Posiadają najczęściej okrągły kształt, są lekkie i bez problemu zmieszczą się w niewielkiej szafce lub schowku. Składają się z robota oraz stacji dokującej, która służy do przechowywania i ładowania urządzenia. Odkurzacz automatyczny posiada wbudowane czujniki, które pozwalają mu omijać przeszkody i sprawiają, że doskonale poradzi sobie ze sprzątaniem bez naszego udziału.

Robot Roomba 886

 

Jakie modele odkurzaczy automatycznych warto wziąć pod uwagę przy zakupie? W tym zestawieniu znajdziesz dwa najlepsze modele robotów sprzątających. Są to zaawansowane modele z wyższej półki, idealne na początek przygody ze sprzątaniem automatycznym.

iRobot Roomba 886 – wydajny robot sprzątający w rozsądnej cenie

Robot sprzątający od wiodącego producenta. Model ten charakteryzuje się dokładnością oraz cichą pracą. Dzięki technologii AeroForce Performance Cleaning System odkurzacz posiada dużą moc ssącą i wydajność sprzątania. Specjalne szczotki o gumowej konstrukcji zapobiegają wplątywaniu się w nie włosów, dzięki czemu sprzęt ten doskonale poradzi sobie ze sprzątaniem nawet po zwierzętach domowych. Roomba 886 doskonale odnajdzie się także w niewielkich mieszkaniach z dużą ilością mebli i sprzętów stojących bezpośrednio na podłodze. Dzięki wbudowanym w urządzenie czujnikom nie ma bowiem potrzeby przygotowywania pomieszczeń do jego pracy.

iRobot Roomba 966 – sterowany mobilnie robot z filtrem Aero Force

Kolejny przedstawiciel najbardziej pożądanych robotów sprzątających. IRobot Roomba 966 może być obsługiwany zarówno za pomocą przycisków znajdujących się na obudowie, jak i dedykowanej aplikacji mobilnej. Dzięki temu możliwe jest jego uruchomienie z dowolnego miejsca w domu i poza nim. Doskonale radzi sobie ze sprzątaniem wszystkich rodzajów podłóg, a dzięki swoim niewielkim rozmiarom bez trudu odkurzy także powierzchnię pod meblami oraz wzdłuż ścian. Dzięki wydajnemu filtrowi AeroForce usuwa z powietrza nawet niewielkie drobiny kurzu i alergeny, doskonale nadaje się więc do domów, w których przebywają alergicy oraz dla rodzin z małymi dziećmi.

iRobot Roomba 966

komentarz

  1. Aleksandra

    26 listopada 2017 na 12:54

    Posiadam Roombe 966 od roku i nie umiem sobie wyobrazić jak do tego czasu funkcjonowało moje mieszkanie pod panowaniem tradycyjnego odkurzacza :D.
    Ogromną zaletą jest faktycznie cicha praca i w mieszkaniu jest znacznie mniej kurzu na meblach jak zarówno podłogach, a kto ma ciemne podłogi jak ja wie doskonale jak widać wszelakie paproszki.

Dodaj komentarz

Facebook