Odkurzacze automatyczne, Odkurzacze bezprzewodowe, Odkurzacze piorące, Odkurzacze workowe

Wybieramy skuteczny i wygodny w obsłudze odkurzacz

Odkurzacze to urządzenia, bez których trudno się obyć. To właśnie im zawdzięczamy czyste dywany, wykładziny oraz podłogi w naszym domu. Dobry odkurzacz to dziś także absolutny must have dla posiadaczy zwierząt domowych, alergików oraz rodzin z dziećmi. Aby jednak odkurzanie za jego pomocą było skuteczne oraz wygodne, należy wybrać odpowiedni sprzęt.

Sprawdźmy, jakie odkurzacze są aktualnie najskuteczniejsze oraz najwygodniejsze w codziennym użytkowaniu!

Skuteczny odkurzacz, czyli jaki?

Aby odkurzacz właściwie spełniał swoją rolę, tj. sprawnie usuwał zanieczyszczenia z różnych rodzajów podłóg, musi być przede wszystkim urządzeniem skutecznym. Jeszcze do niedawana skuteczność odkurzacza mogliśmy sprawdzić kontrolując jego moc. Im była ona wyższa, tym urządzenie skuteczniej usuwało kurz oraz zanieczyszczenia. Dziś jego sytuacja wygląda nieco inaczej, gdyż została znacznie ograniczona moc odkurzaczy, które są dostępne w sprzedaży.

Aktualnie większość odkurzaczy https://www.neonet.pl/do-domu/odkurzacze.html posiada moc 600-700 W. Ich specjalna konstrukcja oraz zastosowanie wydajniejszych i bardziej oszczędnych silników sprawia jednak, że jest to moc w zupełności wystarczająca, aby odkurzacz skutecznie pozwolił nam pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń.

Czerwony odkurzacz electrolux

O jego skuteczności w odkurzaniu świadczą także dodatkowe akcesoria, w które są wyposażone nowoczesne urządzenia sprzątające. Mowa to o specjalnych szczotkach, które pozwalają nam znacznie sprawniej usunąć z dywanów sierść zwierzęcą, kurz oraz włosy. W takie rozwiązania wyposażony jest m. in. workowy odkurzacz Electrolux FAMA EUS8ANIMAL, który został stworzony specjalnie z myślą o miłośnikach zwierząt domowych. W jego wyposażeniu znajdziemy zestaw szczotek, które pozwolą szybko i sprawnie usunąć także trudne do zebrania zanieczyszczenia.

Najwygodniejsze w obsłudze odkurzacze – ciche, bezprzewodowe i automatyczne

Jeśli najważniejsza jest dla nas wygoda obsługi odkurzacza, wybór jest prosty: powinniśmy zaopatrzyć się w odkurzacz bezprzewodowy, albo zainwestować w zakup odkurzacza automatycznego. Są to bowiem aktualnie najwygodniejsze w obsłudze urządzenia, które wymagają od nas minimum wysiłku. Osoby, które natomiast preferują tradycyjne rozwiązania powinny postawić na ciche odkurzacze, które zdecydowanie podniosą nasz komfort podczas sprzątania. Wartym polecenia cichym i wydajnym urządzeniem jest workowy odkurzacz Electrolux New Ultra Silencer EUS8X2DB.

Electrolux odkurzacz workowy

Jeśli podczas sprzątania nie chcemy nadwyrężać kręgosłupa powinniśmy postawić na odkurzacz bezprzewodowy. Jego pionowa konstrukcja oraz brak fizycznego przewodu sprawiają, że użytkowanie urządzenia jest bardzo wygodne i komfortowe. Wystarczy jedynie zadbać o naładowanie jego akumulatora, aby szybko i bezpiecznie wysprzątać podłogi w całym mieszkaniu. Szczególnie wartym polecenia odkurzaczem pionowym pracującym bezprzewodowo jest odkurzacz Philips ProAqua 3w1 myjący FC6404, który nie tylko odkurza, ale jednocześnie myje podłogi.

IRobot roomba 695

Z kolei posiadacze dużych domów oraz osoby chcące mieć zawsze posprzątany dom przy minimalnym wysiłku z ich strony powinny postawić na wygodne odkurzacze automatyczne, które całe odkurzanie wezmą na siebie. Na szczególną uwagę zasługuje odkurzacz iRobot Roomba 695, który możemy uruchomić za pomocą aplikacji w smartfonie nawet przebywając poza domem. Odkurzacz od razu zajmie się sprzątaniem, a my po powrocie do domu zastaniemy już czyste oraz całkowicie wysprzątanie mieszkanie. To wygoda oraz skuteczność, o której naszym mamom i babciom nawet się nie śniło!

Dodaj komentarz

Facebook